Amerika’da Öğretmenlik Stajı

Amerika’da Öğretmenlik Stajı

Öğretmen değişim programı, öğretmenlik mezunu olan değişim öğrencilerine tam zamanlı olarak Amerikan ilk ve ortaokullarında öğretmenlik yapma fırsatı tanır. Bu fırsat iş deneyimi kazanmanın yanında Amerikan ve yabancı öğretmenlerin karşılıklı anlaşmasıyla birlikte kültür değişimini ve Amerika’daki kültürel etkinliklere katılımını destekler. Program sonunda öğrenci Amerikan kültürünü tam anlamıyla yaşamış, iş alanındaki başarısını görmüş, toplum ve öğretim yaklaşımlarını kavramış bir şekilde ülkesine döner. 

Programa katılmak için şartlar:
İngilizce Öğretmenliği mezunu olmak ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Karşılaştırmalı Edebiyat, İngilizce Mütercim Tercümanlık vs. gibi bölümlerden mezun olup formasyon sertifikasına sahip olmak. 
Öğretmenlik alanında en az üç yıllık deneyime sahip olmak,
Öğretmenlik deneyimlerine dair iki yıldan eski olmayacak takdirde en az üç referans mektubu almak,
İngilizce seviyesinin en az UPPER-INTERMEDIATE olması. 

Yukarıda şartları sağlıyorsanız, Amerika’da 12 ay sürecek öğretmenlik deneyimi sizleri bekliyor demektir. Bundan sonra izlenecek aşamalar, sponsor şirketimizin bulduğu iş fırsatlarını sizlerle değerlendirmek ve en uygun olan işi almanızı sağlamak olacaktır. İş seçenekleri için tıklayınız.

Bunun dışında self placement diye adlandırılan öğrencinin kendi işini ve konaklamasını ayarladığı programdan faydalanmak isterseniz de Oxford House ve Alliance Abroad Group olarak yardımcı olmaya hazırız.  

Program maliyetlerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. 

  Self Placement Full Placement
 İlk Yıl $4,900 USD $6,900 USD 
 Aynı okulda bir yıl daha $2,000 USD  $2,000 USD
 Farklı okulda bir yıl daha $3,000 USD $3,000 USD
 Okul dönemi içerisinde başka bir okula transfer $3,000 USD $3,000 USD
 Okul dönemi içerisinde önceden onayladığımız başka bir okula transfer $2,000 USD $2,000 USD