İş Yerlerimiz

İş Yerlerimiz

Su Parkları - Yüzme Havuzları

Su parkları ve yüzme havuzları, Work and Travel öğrencileri için en ideal işlerden biridir.  İyi İngilizce seviyesine sahip ve yüzme bilen öğrencilerin alındığı bu pozisyonda öğrenciler havuz görevlisi ve cankurtaran olarak çalışır. Cankurtaran olarak çalışan öğrenciler kazandıkları bu deneyim sayesinde okuldan mezun oldukları yıl ABD'de 4 ile 10 ay arası yine su parklarında çalışabilir ve isterlerse daha uzun süre de kalabilirler. (Daha fazla bilgi için danışmanınıza H-2B Programını sorabilirsiniz)

Eğlence Parkları 

Amerika'daki eğlence parklarına özellikle yaz aylarında pek çok ziyaretçi gider. Eğlence parklarının en avantajlı yanı öğrencilerin gelen müşterilerle sürekli iletişim halinde olmalarıdır, dezavantajı ise bazı departmanlarda çalışanlar bütün gün güneşin altında çalışır. Öğrenciler; İngilizce seviyelerine göre park görevlisi, havuz görevlisi, oyun alanları sorumlusu, bilet satışı, yiyecek-içecek satışı, kasiyerlik, fotoğrafçılık, hediyelik eşya mağaza görevlisi gibi işlerde çalışır.

Otel ve Tatil Köyleri

Work and Travel öğrencileri için diğer bir seçenek de  oteller ve tatil köyleridir. Öğrenciler bu otel ve tatil köylerinde; oda temizliği, garsonluk, komilik yapabilir; kahvaltı görevlisi ve çamaşırhane sorumlusu olarak da çalışabilirler. Bunun dışında ihtiyaç halindeotele bağlı diğer alanlarda da çalışabilirler. Otel ve tatil köylerinde çalışan öğrenciler, otelin kendine ait konaklamasında kaldıkları için  daha az kira öderler ve Türkiye'den daha az öğrenci gittiği için daha çok İngilizce pratik yapabilirler. 

 Cafe, Restoran ve Fast Food Zincirleri

İngilizce seviyesi iyi olan öğrencilerin en çok tercih ettiği işlerden biri de café ve restoranlardır. Sıcak yaz aylarında klimalı cafe ve restoranlarda çalışan öğrenciler müşterilerle çoğu zaman iletişim halinde olurlar. Ayrıca Amerika'da bahşiş kültürü olduğu için garson olarak çalışan öğrenciler aylık gelirleri diğer katılımcılara göre daha fazla olur. Ancak işverenler garsonluk için öğrenci alırken çok titiz davranır, çok iyi bir İngilizce seviyesinin yanında öğrenciler farklı konularda da değerlendirilir. Garson olamayan öğrenciler cafe ve restoranların diğer bölümlerinde komi, aşçı yardımcısı, temizlik görevlisi, servis elemanı, depo görevlisi ya da karşılama elemanı olarak çalışabilir. Fast Food zincileri çok tercih edilen bir iş olmasa da daha düşük İngilizce seviyesi olan öğrencilerin tercih ettiği bir iştir. Bu işte çalışan öğrenciler çalıştıkları yerden aldıkları indirim ile yemek giderlerinden de tasarruf edebilirler.

Süpermarket ve Mağaza Zincirleri

Katılımcıların en çok tercih ettiği diğer bir iş de market zincirleridir. Öğrenciler yazın klimalı iç mekanda çalışma imkanı bulurlar ve gelen müşterilerle iletişim halinde oldukları için rahatça İngilizce pratiği yapabilirler. Katılımcılar marketlerde kasiyer, yiyecek servis, satış, dağıtım, reyon, depo veya temizli görevlisi olarak çalışabilirler.