İngilizce Pratik ve Kültürel Uyum Dersleri

İngilizce Pratik ve Kültürel Uyum Dersleri

Amerika’ya Gitmeden İngilizce Pratik ve Genel Oryantasyonlar Yapılır,

Türkiye Oryantasyonu


Work and Travel Programı ile Amerika’ya gidecek olan öğrenciler, yola çıkmadan yaklaşık bir ay önce Oxford House WAT ekibi ile AAG temsilcilerinin birlikte düzenlediği oryantasyona davet edilirler. İstanbul’da gerçekleşen oryantasyonun yeri ve zamanı önceden öğrencilere bildirilir. Bu oryantasyonun amacı, Work and Travel Programı ile ilgili kapsamlı bilgi vermek ve işleyişi anlatmaktır. Böylece öğrenciler, Amerika’ya ayak bastıkları andan itibaren Türkiye’ye dönene kadar neler yaşayacaklarını ve yapacaklarını öğrenirler. Bu etkinliğe katılmaları gereken, programa kayıtlı öğrencilerin, Amerika’ya gitmeden önce yapmaları gereken birkaç önemli işlem vardır. Online oryantasyon bunların başına gelir. Vizesini ve uçak biletini alan her öğrenci, zorunlu olan AAG oryantasyonunu Amerika’ya gitmeden önce yapmalıdır. 

Online oryantasyon şöyle yapılır: 
Öğrenci, AAG ve Oxford House’un Work  and Travel Programı için kendisine göndereceği linkten AAG ID ve DS2019 numarası ile profiline girer.
Öğrenci, profiline girdiği sitede ilgili alanlara, onu Amerika’ya ulaştıracak uçağın numarası, tarihi, saati ile havaalanı bilgisi ve vizesinin tarihlerine ait bilgileri yazar.
Online oryantasyon için bunların dışında istenen bilgiler varsa öğrenci onlara ait alanları da doldurmalıdır.
Öğrenci, bilgi girişlerini yaptıktan sonra, AAG'nin e-posta adresine gönderdiği linki açar (http://www.allianceabroad.com/summer-work-travel-participant-orientation).
Öğrenci, bu defa verilen bilgileri okur, videoyu izler ve gerekli belgeleri indirir.
Ad, soyad, AAG ID, DS2019 numarası, e-mail ve tarihten oluşan bilgi girişi boşluklarını doldurur.
Öğrenci, son olarak Pre-Orientation testini çözer.

- Testin amacı size bir şeyler öğretmektir. Bu yüzden doğru soru işaretlenmeden bir sonraki soru açılmaz. Yani bir sonraki soru açılıyorsa, doğru cevabı işaretlemişsiniz demektir.

- Bu işlemi vizeniz onaylanmadan önce yapmayın.


İngilizce Pratik Dersleri


Speaking konusunda kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz için, haftada 2 gün ofisimizde ücretsiz İngilizce pratik dersleri düzenlenmektedir.