Program Kayıt İşlemleri ve Evrak Takibi

Program Kayıt İşlemleri ve Evrak Takibi

Değerli Work & Travel öğrencimiz,

 

Kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmek için danışmanlarımızla iletişime geçip program sözleşmesini imzalamanız ve ön kayıt ücretini geçerli şirket hesaplarımızdan birine yatırıp dekontu danışmanınıza iletmeniz gerekmektedir. Kayıt işleminizden sonra gerekli evraklarınızı toparlamanız gerekmektedir. Bu evraklar aşağıdaki gibidir: 


1) Job Offer: İş onayınızdan sonra kişiye özel hazırlanmış olan job offer size mail ile gelecektir, DOCUSIGN aracılığıyla elektronik olarak imzalamanız gerekmektedir.

2) J-1 W&T Terms and Conditions: Size mail yoluyla gelecektir, DOCUSIGN üzerinden elektronik olarak imzalamanız gerekmektedir.

3) Kalan Ödeme : İş onayınızı aldıktan sonra programınızın kalan ücretini aşağıda belirtilen şirket hesaplarına ödenmesi ve dekontun 
dekont@oxfordhousecollege.com  adresine gönderilmesi gerekmektedir. Ödeme açıklamasına ÖĞRENCİNİN AD SOYADININ YAZILMASI ZORUNLUDUR.

4) Pasaport: Pasaportunuzun kimlik bilgilerinin olduğu sayfayı taratıp  veya yazıların okunur olduğu net bir fotoğrafını çekip mail olarak göndermeniz gerekmektedir.

Eğer pasaportunuz varsa son geçerlilik tarihinin 2025 yılından daha erken olmamasına dikkat ediniz. 

Eğer pasaportunuz yoksa online olarak pasaport randevusu alabilirsiniz: (
randevu.nvi.gov.tr)

5) Fotoğraf: Dijital ortamda 5x5 boyutlarındaki Biyometrik fotografınızı mail yoluyla iletmeniz gerekmektedir. Fotoğrafçınızdan size mail olarak göndermesini isteyin.

6) İngilizce Öğrenci Belgesi:
 Okuldan öğrenci belgenizi ingilizce ıslak imzalı ve mühürlü olarak alıp  taratarak veya okunaklı bir fotoğrafını çekerek dijital halini mail yoluyla iletmeniz gerekmektedir.

Örnek Öğrenci Belgesi İçin Tıklayınız.

7) CV Taslağı: CV’nizi oluştururken linkteki taslağı kullanmanız gerekmektedir. Aksi durumda CV’niz geçerli sayılmayacaktır. CV’niz sisteme girilmeden fuarlarda veya online ortamda iş görüşmesi yapmanız mümkün değildir

Örnek CV Taslağını görmek için tıklayınız.
Doldurmanız Gereken CV taslağı için tıklayınız.


8) DS-160 Formu: 
Vize başvurusunda kullanılacaktır, eksiksiz ve doğru olmalıdır.
DS-160 Formunu indirmek için tıklayınız.


Yukarıdaki evrakları doldurduktan sonra mail yoluyla evrak@oxfordhousecollege.com adresine iletiniz. Evraklarınızın tamamını eksiksiz bir şekilde bize gönderdiğinizde işlemleriniz başlar.

Vize İşlemleri

1)Vize ücreti: 
Kredi Kartı ile 180 USD yatırma

Kredi kartıyla ödeme yapmak isteyen öğrenciler mail order formunu doldurarak kredi kartı bilgilerini paylaşabilirler. Doldurduğunuz ıslak imzalı mail order formunu vize@oxfordhousecollege.com adresine mail atarak bizimle paylaşabilirsiniz. Mail order formunu indirmek için: TIKLAYIN.

2) DS-160 Formu:  Öğrenciden alınan DS-160 formu vize danışmanı tarafından vize randevu sistemine girilerek vize randevusu oluşturulur. Bu form vize başvurusunda kullanılacağından eksiksiz ve doğru olmalıdır.Önemli Notlar:
 
“Check List” dosyasında yer alan  Work and Travel sürecinde tamamlanması gereken evrakları kayıt sürecinin sonuna kadar tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Kontrolünü yapmak üzere dosyaya erişebilirsiniz. 
 
Evrakları ne kadar erken tamamlarsanız, işinizi aldıktan sonra çalışma izniniz o kadar çabuk gelir ve vizeye daha erken girerek vize alma şansınızı arttırırsınız. 
 
Online Kayıt Evrakları İçin Tıklayın
 
Evraklarla ilgili herhangi bir sorunuz olduğunda 
evrak@oxfordhousecollege.com adresine mail atabilirsiniz.

Şirket hesaplarımıza aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz;
Ödemelerinizi aşağıda belirtilen şirket hesaplarının dışında başka bir hesaba yapmayınız. Ödemeyi yaptıktan sonra dekontlarınızı danışmanınıza göndermeyi unutmayınız.