WORK AND TRAVEL BAŞARI BURSU

WORK AND TRAVEL BAŞARI BURSU

Merhaba arkadaşlar,
Size çok güzel bir haberimiz var! 

Oxford House Work and Travel olarak toplamda 15 öğrencimizi burslu olarak Work and Travel programıyla Amerika'ya gönderiyoruz!

Eğitimin yalnızca dersliklerde değil, aynı zamanda deneyim ile gerçekleştiğine gönülden inanıyoruz. Bir kültürel değişim programı olan Work and Travel ile her yıl Amerika’ya gönderdiğimiz öğrenciler; farklı kültürle iç içe yaşayıp kendilerini geliştirme, yeni arkadaşlıklar kurma ve İngilizce pratik yapma imkanı bulmanın yanı sıra çeşitli alanlarda çalışıp para kazanarak kendi ayakları üzerinde durmayı da öğreniyorlar.

Son zamanlarda değişen kur oranları nedeniyle akademik olarak başarılı olan pek çok gencimizin bu programa katılamadığının farkındayız. Maddi olanakları yetersiz olan öğrencilerimizin de bu inanılmaz deneyimi yaşayabilmesi için hayata geçirdiğimiz burs programımızı sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz!

2022 yazında Amerika’da gerçekleşecek olan bu kültürel değişim programı ile kendini geliştirmek isteyen akademik olarak başarılı öğrencilerimiz arasından;

- 10 kişiye %100
- 5 kişiye %50 

oranında program ücreti üzerinden burs olanağı sunuyoruz.

Yurt içinde eğitim gören başarılı ama maddi desteğe ihtiyacı olan 4 yıllık üniversite öğrencilerine yönelik burs programımızla siz de Amerika hayalini bizimle gerçekleştiren binlerce öğrenciden biri olabilirsiniz!


Başvuru şartları:

1. T.C. Vatandaşı olmak,
2. 4 yıllık üniversitelerde okuyor olmak,
3. İhtiyaç sahibi olduğunu kanıtlamak,
4. Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
5. Ara sınıflar için genel başarı ortalaması 4.0 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 not ortalamasına sahip olması,
6. Vakıf üniversitelerinde okuyorsa en az %75 burslu okumak.
 
Başvuru için gerekli dokümanlar:
1. “Work and Travel, kültürel değişim, Amerika senin için ne ifade ediyor? Neden bu bursu alman gerektiğini düşünüyorsun?” gibi konulara değinen ve kendilerini anlatan 1 sayfalık (300-350 kelime) niyet mektubu.
2. Güncel özgeçmiş
3. Ortalamayı gösteren transkript
4. Ebeveynlerinden birinin ya da ikisinin vefat durumlarını gösterir belge (varsa).
5. Ebeveynde gazi ya da şehitlik durumunu gösterir belge (varsa).
6. Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne ve baba için Sosyal Güvenlik Kurum’ndan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge (ilgili kurum veya e-devlet internet sitesinden alınabilir),
7. turkiye.gov.tr sorgulama adresinden anne – baba adına kayıtlı mal varlığını gösterir döküm belgesi.
8. Aday burslu okuyor ise burs belgesi
 
Hazırlanılan belgeler burs@oxfordhousecollege.com adresine e-posta yoluyla gönderilmelidir. 

BAŞVURULAR YALNIZCA MAİL ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. LÜTFEN BÜTÜN BELGELERİNİZİ HAZIRLADIKTAN SONRA MAİL YOLUYLA İLETİN.

WORK & TRAVEL PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONA TIKLAYARAK BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.


Şimdi Bilgi Al »


ÖNEMLİ NOT:
Burs hakkı kazanan adaylar bağımsız bir jüri tarafından seçilecektir ve kazanan isimler 15 Ocak 2022’de sosyal medya hesaplarımız ve websitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Son başvuru tarihi: 30 Aralık 2021
 
ÖNEMLİ NOT 2: Verilen burslar yalnızca program ücretini kapsamaktadır, programa katılmak için gerekli diğer masraflardan (uçak bileti, vize ücreti gibi) bursiyer kendisi sorumlu olacaktır.

BAŞVURULAR YALNIZCA MAİL ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR. LÜTFEN BÜTÜN BELGELERİNİZİ HAZIRLADIKTAN SONRA MAİL YOLUYLA İLETİN.

WORK & TRAVEL PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTONA TIKLAYARAK BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.


Şimdi Bilgi Al »