Work and Travel Nedir?

Work and Travel Nedir?

Work and Travel Programı, üniversite öğrencilerinin sadece yaz tatilleri dönemlerinde, en fazla 4 ay süre ile ABD'de hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programıdır. Bu sayede katılımcılar yaşam masraflarını kendileri karşılayarak farklı kültürle iç içe yaşayıp kendilerini geliştirme, yeni arkadaşlıklar kurma ve İngilizce pratik yapma imkanı bulmaktadır. Amerika'da çok yaygın olan bu program sayesinde yılda yaklaşık 75.000 öğrenci Amerika'ya yaz tatillerinde giderek bu macerayı yaşamaktadır. Programla ilgili detaylı bilgili ABD hükümetinin J1 katılımcıları için hazırladığı internet sitesinden öğrenebilirsiniz: 

http://j1visa.state.gov/programs/summer-work-travel

Work and Travel Programının Avantajları

  • Yurt dışı eğitim programları arasındaki en düşük maliyete sahip Work and Travel ile Amerika’da bir yaz yaşayabilir, iş deneyimi edinir ve  seyahat edebilirsiniz.
  • İngilizce seviyenizi geliştirebilirsiniz.
  • Çok kültürlü bir ortamda yaşayarak hem yeni kültürleri tanıyabilir hem de kendi kültürünüzü tanıtabilirsiniz.
  • Dünyanın dört bir yanından Amerika’ya gelen öğrencilerle tanışarak uzun süreli dostluklar edinebilirsiniz.
  • Kazandığınız para ile kendi masraflarınızı rahatça karşılayabilirsiniz.
  • Özgeçmişinizi zenginleştirecek, özgeçmişinize uluslararası iş deneyiminizi ve referanslarınızı ekleyebilirsiniz.
  • Mezun olduktan sonra ABD’de yüksek lisans ve doktora programlarına katılmak isterseniz, Amerika’da çalışırken bu konuda araştırma yapabilirsiniz.

 

Program Sponsoru – Alliance Abroad Group (AAG) & Geovisions 

Alliance Abroad Group (AAG) ,  ABD’nin en büyük J1 Değişim Programı (Student Exchange Program) sponsorlarından biridir. 1992 yılında kurulan AAG & Geovisions  , birçok kültürel değişim programının düzenlemesi için ABD Dışişleri Bakanlığı (U.S Department of State) tarafından yetkili kılınmıştır. Work and Travel programının resmi ve yasal işlemleri yürüten AAG & Geovisions, öğrenci ABD'ye gittiğinde ona her adımda destek olur. Work and Travel programı ile ABD'ye giden öğrenciye AAG & Geovisions  tarafından haftada 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri bir danışman atanır ve karşılaştıkları herhangi bir sorunda bu kişi ile iletişime geçerler. Alliance Abroad Group’un, Türkiye’deki temsilcisi Oxford House College her yıl 1000 den fazla Work and Travel öğrencisini ABD’deki işlerine yerleştirir. Alliance Abroad Group ile daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Alliance Abroad Group (AAG): https://allianceabroad.com/
Geovisions: https://www.geovisions.com/