Work and Travel Seçenekleri

Work and Travel Seçenekleri

1- Standart Work and Travel Paketi

Full Placement at Job Fairs: En çok tercih edilen programda, Work and Travel için en önemli iki koşulu olan iş ve konaklamanın  garanti edildiği programdır. Bu programda öğrenciler nerede ve ne tür bir işte çalışacağını; nerede konaklayacağını ve ne kadar para kazanacağını ABD’ye gitmeden önce bilir. Oxford House Work and Travel ekibi olarak, öğrencilerimizin büyük kısmını “Job Fairs – İş Fuarları”nda yerleştirmekteyiz.  “Job Fairs” öğrencinin kendisine en uygun işi seçmesi açısından büyük önem taşır.

2- Premier Work and Travel Paketi

Premier WAT, özellikle okul kapanış tarihleri 15 – 31 Mayıs aralığında olanlar ve İngilizce konuşma seviyeleri Upper – Intermediate ve üzeri olanlar için hazırlanmış bir programdır. Amerika’daki işverenlerin önemsediği bu kriterleri sağlayabilen öğrenciler Amerika’daki en popüler işlere yerleşme hakkına sahip olurlar.

3- Edu WAT

Work and Travel programına katılmak isteyen öğrenciler üniversite öğrencileridir. En büyük idealleri iyi bir eğitim almaktır. Bu nedenle, Edu WAT tercihi yapan öğrenciler, Amerika’da veya başka bir ülkede yüksek lisans, sertifika, dil  eğitimi ve staj gibi diğer seçenekler konusunda bilgilendirilir. WAT programı öncesi ve sonrasında öğrencilere Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığına devam eder. Dileyen öğrencilere WAT programı sonrası Amerika veya başka bir ülkede kısa dönem (2 – 3 hafta) dil eğitimi sağlar. Bu sayede, öğrenci yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmiş olur.

4- Professional WAT

Pek çok WAT öğrencisi, bu program ile ilerideki kariyerine yönelik bir deneyim yaşamak istemektedir. Bu nedenle, özellikle Turizm – Otelcilik, İşletme ve İktisat gibi bölümlerde eğitim alan öğrenciler bazı iş yerlerinde WAT programını staj olarak yapabilirler. Ayrıca, üniversite sonrası Amerika ve veya başka bir ülkede maaşlı staj olanakları için ilk adımı atmış olurlar.

5- Cultural WAT

Work and Travel programı genelde 3 ay çalışma 1 ay gezme üzerine kurulmuştur. Ancak pek çok öğrenci program sonrası Amerika’da bir gezi planı yapamamaktadır. Çok büyük ve ulaşımın pahalı olduğu Amerika’da, öğrencilere ve gençlere ekonomik geziler düzenleyen firmalarla özel anlaşmalar yapan kurumlar, WAT sonrası öğrencilerinin Amerika’daki gezilerini planlamaktadır. “Cultural WAT” sadece Amerika’yı kapsamaz, dileyen öğrenciler program sonrası Avrupa’da 2 – 4 hafta arası süren ekonomik “Avrupa Turlarına” katılabilir.

6- Self – Placement WAT

Amerika’daki işini ve konaklamasını öğrenci kendisi ayarlama imkanına sahipse programa Self-Placement WAT seçeneğiyle katılabilir. Program ücreti %40 oranında düşer.